بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک و هکر شدن چیست؟

بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک و هکر شدن چیست؟

بدون ديدگاه

بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک چیست؟

بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک و هکر شدن

با سلام خدمت تمامی کاربران عزیز تیم امنیتی بیت، در این آموزش قصد داریم به شما چند تا از بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک و هکر شدن را معرفی کنیم که دانستن آنها برای شروع هک لازم است. با ما همراه باشید…

 قبل از پرداختن به این موضوع ، باید بدانید که تمامی هکر های حرفه ای و همه متخصصین امنیت، باید به زبان های مختلف برنامه نویسی، تسلط داشته باشند. زبان برنامه نویسی انتخابی شما به نوع سیستمی که هدف قرار داده اید و بهره برداری هایی که قصد انجام با آن را دارید هم بستگی دارد. بنابراین، بسته به استراتژی شما، هر زبان برنامه نویسی کارایی خودش را دارد.

زبان برنامه نویسی پایتون

پایتون ( python )

پایتون که به آن زبان برنامه نویسی هک گفته می شود، نقش مهمی در نوشتن اسکریپت های هک دارد. این زبان برنامه نویسی به دلیل سادگی و داشتن کتابخانه های زیاد مورد توجه هکر ها قرار گرفته است. برای مثال اگر یک برنامه با زبان c++ با ۱۰۰۰ خط نوشته شود با استفاده از زبان پایتون شاید با ۵۰۰ خط انجام شود، به همین خاطر بسیاری از افراد در زمینه تست نفوذ به سراغ این زبان برنامه نویسی می روند.

نکات مهم این زبان برنامه نویسی در هک

 • ماهیت تفسیر شده پایتون به آن اجازه می دهد بدون نیاز به تدوین اجرا شود.
 • یک زبان آسان برای خواندن که برای شروع هک مفید است.
 • دارای کتابخانه های مختلف برای ساخت ابزار هک است که کار هکرها را بسیار ساده تر می کند.
 • یکی از بهترین زبان های برنامه نویسی برای هک کردن وب سرورهاست.
 • به راحتی می توان با این زبان، اسکریپت های اتوماسیون نوشت.

زبان برنامه نویسی اس کیو ال SQL

اس کیو ال ( SQL )

SQL یک زبان برنامه نویسی پایگاه داده است که برای جست و جو و بیرون کشیدن اطلاعات از پایگاه داده استفاده می شود و مخفف Structured Query Language می باشد.

یادگیری این زبان به شما کمک می کند تا بدانید که داده ها در پایگاه داده چگونه ذخیره و چگونه فراخوانی می شوند. همچنین مفهوم جداول و ارتباط آن ها را با یکدیگر نیز درک می کنید. تمامی سرویس ها و سایت های تحت وب، اطلاعات خود و کاربرانشان را در دیتابیس های مخصوص به خود ذخیره می کنند. بدون درک کامل SQL، شما قادر به مقابله با حملات پایگاه داده نخواهید بود.

نکات مهم این زبان برنامه نویسی در هک

 • هکرها با استفاده از این زبان، حملاتی مبتنی بر تزریق اس کیو ال را انجام می دهند.
 • پایگاه داده های محبوب SQL عبارتند از MySQL، MS SQL و PostgreSQL.
 • فقط برای برقراری ارتباط با پایگاه داده از آن استفاده می شود.

زبان برنامه نویسی سی C

سی ( c )

سی یکی از زبان های برنامه نویسی محبوب و قدرتمند است که تعداد زیادی برنامه نویس رو به سمت خود جذب کرده است. زبان سی را میتوان پدر زبان برنامه نویسی سی پلاس و پدربزرگ زبان سی شارپ دانست. زبان های جاوا و سی پلاس پلاس بر پایه سی نوشته و ایجاد شده اند. بیشتر سیستم عامل های معروف امروزی بر پایه زبان C کار می کنند. از ویندوز ، هسته یونیکس گرفته تا لینوکس و توزیع های آن

متخصصین امنیت، بیشتر از این زبان برای دستکاری و هک کردن سخت افزارها و منابع سیستمی سطح پایین مانند RAM استفاده می کنند.

نکات مهم این زبان برنامه نویسی در هک

 • C یک زبان برنامه نویسی سریع سطح پایین است.
 • اکثر سیستم های مدرن از جمله ویندوز و یونیکس با استفاده از C ساخته شده اند ، بنابراین اگر می خواهید این سیستم ها را کاملاً بشناسید تسلط بر این زبان ضروری است.
 • C اغلب برای دستیابی سطح پایین حافظه و فرایندهای سیستم پس از حمله به یک سیستم استفاده می شود.

زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت JavaScript

جاوا اسکریپت ( JavaScript )

جاوا اسکریپت یک زبان تحت وب می باشد که برای برنامه نویسی سمت کاربر از آن استفاده می شود. هکر ها از این زبان برنامه نویسی برای حملات cross site scripting یا XSS استفاده می کنند.

نکات مهم این زبان برنامه نویسی در هک

 • این زبان می تواند برای حملات سمت مرورگر کاربر استفاده کرد.
 • از زبان جاوا اسکریپت می توان برای تزریق کد به برخی از قسمت های سایت استفاده کرد.
 • با کمک جاوا اسکریپت می توان مرورگر DOM را به راحتی دستکاری کرد، بنابراین یک راه حل مناسب برای ساخت ویروس های اینترنتی است.

زبان برنامه نویسی پی اچ پی PHP

پی اچ پی ( PHP )

PHP مخفف PHP Hypertext PreProcessor است. مدت زمان طولانی است که PHP در اکثر وب سایت ها و برنامه های وب مورد استفاده قرار می گیرد. حتی سیستم های معروف مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس و دروپال نیز بر پایه PHP کار می کنند. بنابراین درک عمیق زبان PHP ضروری است. اگر هدف شما تست نفوذ و هک وب سایت ها باشد، قطعا یادگیری زبان PHP لازم است.

نکات مهم این زبان برنامه نویسی در هک

 • PHP در اسکریپت نویسی سمت سرور بسیار استفاده می شود، بنابراین اگر می خواهید کارهایی مانند هک سرور را انجام دهید ، دانش این زبان برنامه نویسی هک ضروری است.
 • وب سایت های قدیمی PHP اغلب دارای اسکریپت های منسوخ شده هستند ، با دستکاری موثر آنها می توانید دسترسی راحتی به سرورها داشته باشید.
 • PHP بدون شک بهترین زبان برنامه نویسی برای هک وب سایت های شخصی است.

ما در اینجا سعی کردیم چند تا از بهترین و البته پر کاربرد ترین زبان های برنامه نویسی که در هک به کار می روند را به شما معرفی کنیم. اگر زبانی را معرفی نکردیم دلیل بر بد بودن و یا کم کاربرد بدون آن نیست.

موفق باشید 😉

نوشتن دیدگاه